niedziela, 19 kwietnia 2009

Weekend w ogrodzie

Tytuł trochę dla przekory:) Mój ogród ma metr na dwa, jest wybetonowany i usytuowany na drugim piętrze. Ale to mój ogród. Ukochany. Marzenia mam rozległe, z domkiem i wielkim ogrodem. Wiem, co i w którym miejscu będzie rosło, znam każdą roślinkę. W tym moim wymarzonym ogrodzie.
A tymczasem posiałam zioła. Jak co roku bazylię i niezwykłą bazylię cynamonową. Swój żywot rozpoczął też lubczyk, szczypiorek czosnkowy i mięta.
Na mój spacer po ziemię czeka maciejka i kocimiętka dla mojego współlokatora:)
Przycięta jesienią róża wypuszcza już świeże listki. Co roku zaszczyca mnie pięknymi czerwonymi kwiatami.
Lawenda też zaczyna się budzić.
Wczoraj uszyłam nowe siedzisko do mojego leżaka, a dziś rano pobejcowałam go i polakierowałam. Efekt sam mnie zaskoczył. A w południe zasiadłam na nim dostojnie i pozwoliłam słońcu wywoływać piegi. Kocham słońce!
Wiosna w pełni, a na ulice wyszły... opony:)

7 komentarzy:

 1. Mój ogród ma 1 m x 5 m i nie wszystko mogę obsiać.W skrzynkach więc mam ziółka.Z nowości kupiłam czosnek cięty (cokowiek to jest).A zwykle mam bazylię, tymianek, majeranek,iągnie człowieka do ziemi.Czy to tak na starość?

  OdpowiedzUsuń
 2. No to pracowicie spędzasz czas:-))) Leżaczek cudny!!! Wygląda rewelacyjnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. zapraszam do mnie po wyróżnienie:-))))

  OdpowiedzUsuń
 4. :)
  skąd ja znam tę miłość do brudnej, mokrej ziemi :)?;)
  Chyba macie rację, że to może tak na starość...
  Ja ziół nie sieję:) mięta rośnie dziko na ogrodzie, pozostałość po poprzednim właścicielu i walczę z nią coby się aż tak nie panoszyła...
  a poza tym...rośnie mi pełno dziwnych roślin których nie znam:)i na oczy nie widziałam, hahah, co wiosna to wyrasta coś nowego:)
  taki tajemniczy ogród:)
  uściski, Monisiu:)pa

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę się pochwalić, bo ja tez od kilku dni mam swój ogódek!!! Kupiliśmy niedaleko domku działeczkę rekreacyjną i jak tylko się wykurujemy rodzinnie, to zaczniemy szaleć :) tylko teraz marzę o takim cudnym leżaczku jaki Ty posiadasz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój ogródek jest podobny do Twojego, tylko mieści sie na pierwszym piętrze, a i marzenia, o których pisałaś takie znajome...
  Bardzo podoba mi się leżak:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazdroszcze Ci tego ogrodka. Ja mam jeszcze mniejszy...tylko porecz przy balkonowych drzwiach,,,a ze balkon miniaturowy to i miniaturowe drzewa tam rosna-moje ukochane bonsai w ilosci 8 sztuk.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...